6 pomysłów na prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Wartościowy i oryginalny prezent na komunię to nie problem!

Doradzamy jaki dobrać prezent na komunię świętą dla chłopca i dziewczynki.

Jesteś dziadkiem, babcia lub chrzestnym? Podaruj dziecku coś co będzie miało dużą wartość dla niego przez długie lata, a nawet całe życie.

Najlepszy pomysł na prezent komunijny to taki, który sprawi dziecku przyjemność, rozwinie dziecko intelektualnie lub fizycznie oraz pozostanie piękną pamiątką po tym niesamowitym wydarzeniu jakim jest I komunia święta. Dobór prezentu na pierwszą komunię to nie lada wyzwanie. Przygotowaliśmy 6 pomysłów na czasie, które warto przemyśleć. Co ważne te 6 pomysłów mogą wykorzystać zarówno rodzice, rodzice chrzestni jak i babcia czy dziadek. Pierwsza komunia święta to niezapomniane wydarzenie w życiu każdego dziecka.

Każde dziecko z pierwszej komunii powinno mieć pamiątkę związaną religijnością tego wydarzeniem. 10 przykazań będzie towarzysz dziecku przez całe życie. Warto się upewnić czy dziecko ma już wspaniały różaniec, biblię czy tabliczkę z przykazaniami. Prawdopodobnie tak, więc czas pomyśleć co jeszcze możemy sprezentować.

#1 Elektronika

Tablet, smartfon, konsola do gier Nitendo Wii czy Playstation Vita to prezenty, których koszt nie powinien przekroczyć 1000 zł. Pytanie tylko jaką korzyści przyniesie dziecku taki prezent. Prawdopodobnie zamiast spędzać czas na dworze będzie tracić wzrok siedząc w domu i grając w gry. Radość dziecka z prezentu gwarantowana ale na pewno nie jest to prezent, który pozytywnie wpłynie na rozwój fizyczny dziecka.  Co więcej takie prezenty wiążą się z dalszym kosztami w postaci zakupu gier, pakietów internetowych i opłat telefonicznych. Czy elektronika pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka w tym wieku ? Nie przeprowadzono dotychczas taki badań. Lepszym rozwiązaniem wydają się klocki LEGO, które oszczędzą wzrok naszemu dziecku oraz rozwiną umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Elektronika to bardzo popularny prezent na komunię dla dziecka ale raczej nie należy do najlepszych pomysłów

Plusy: Minusy:
prezent raczej dla chłopca możliwe pogorszenie wzroku
na pewno spodoba się dziecku możliwy gorszy rozwój fizyczny dziecka
prezent na 2-3 lata

#2 Ręcznie malowany portret

Taki prezent na komunię od chrzestnej to hit. Portret na zamówienie ręcznie namalowany na płótnie to prezent, który przetrwa nie tylko w pamięci ale pozostanie z dzieckiem na całe życie. O ile tablet, smartfon czy inny elektroniczny gadżet powędruje do kosza na śmieci parę lat po komunii o tyle obraz zawsze będzie rozpalał piękne wspomnienia i budził podziw oglądających przez wiele lat. Uroczy 9-letni dżentelmen czy piękna 9-letnia księżniczka to bardzo ciekawy pomysł temat portretu. Jest to prezent, który na pewno przypadnie do gustu także dziewczynkom. Podsumowując, taki prezent będzie sprawiał obdarowanemu przyjemność prawdopodobnie przez całe życie więc warto zastanowić się nad takim wyborem. Więcej informacji na temat zamówienie można znaleźć tutaj.

Plusy: Minusy:
prezent na całe życie paro-letni chłopiec może oczekiwać bardziej elektroniki
prezent dla dziewczynki i chłopca
dziecko z biegiem lat jeszcze bardziej doceni taki prezent

Zobacz galerię portretów ! Pamiętaj, że możesz zrealizować swój pomysł na portret !

#3 Dron

Wydaje się, że latający dron to świetny prezent aczkolwiek może to być za trudny w obsłudze sprzęt dla 9-letniego dziecka. Co więcej taki prezent będzie prawdopodobnie rzadko używany jeśli mieszkamy w mieście lub terenie zabudowanym ze względu na ryzyko zmieszczenia lub uszkodzenia drona jak i elementów otoczenia. Latając dronem trzeba szczególnie uważać na ludzi ponieważ zdarza się, ze nieumiejętne operowanie takim sprzętem może doprowadzić do uszkodzenia ciała a nawet śmierci człowieka. Tata obdarowanego dziecka będzie natomiast przeszczęśliwy z takiego prezentu :). Koszt dobrego drona to wydatek paru tysięcy złotych. Tańsze modele łatwo ulegają uszkodzeniom ze względu na słabej jakości elementy plastikowe napędu dlatego.

Plusy: Minusy:
prezent zmusza rodziców do spędzania z dzieckiem czasu niebezpieczny w obsłudze i dla otoczenia
koszt porządnego drona przekracza 2500 zł
tylko do użytku poza miastem
technologia szybko się starzeje

#4 Quad lub Skuter

Quad na pewno sprawi mnóstwo radości dziecku. Dla każdego widok 9-latka, który jedzie po przeszkodach 40 km/h to widok zapierający dech w piersiach. Na pewno jest to bardzo niebezpieczna „zabawka” dla dziecka. Niezbędne jest zaopatrzenie dziecka także w kask i ochraniacze, których koszt to rząd kilkuset do półtora tysiąca złotych. Sam Quad dobrej jakości dla 9-latka nie powinien kosztować więcej niż 2 000 zł. Innym pojazdem, który dzieci dostają na komunię są elektryczne skutery. Koszt takiego skuter jest niższy niż Quada aczkolwiek jeśli chodzi o bezpieczeństwo to sytuacja nie wygląda lepiej niż w przypadku quadów.

Plusy: Minusy:
prezent komunijny dla chłopca niebezpieczny dla dziecka
sprawi dużo frajdy i emocji trzeba mieć miejsce do przechowywania
dziecko szybko wyrośnie z rozmiaru quada
Nie do użytku w mieście

#5 Rower

Kupując quada czy skuter elektryczny należy wziąć także pod uwagę, iż po 3-4 latach dziecko jest już za duże na tej wielkości pojazd. Podobnie sytuacja wygląda z rowerem. Dziecko mierzące od 135 do 155 cm w wieku od 8 do 12 lat potrzebuje roweru:

  • bezpiecznego: dającego poczucie bezpieczeństwa i ograniczającego ryzyko upadku i zranienia.
  • solidnego: o dużej trwałości.
  • łatwego w obsłudze: dla coraz większej autonomii.
  • ładnego: kolorystyka i kształty bardzo przemawiają do dziecka

Cena porządnego roweru to również wydatek powyżej 1000 zł. Na pewno plusem roweru jest to, iż przyczyni się on do rozwoju fizycznego dziecka a także pozwoli na rodzinne wycieczki rowerowe w ciekawe miejsca. Rower jest jednym z klasycznych pomysłów na prezent ale wciąż jednym z najbardziej praktycznych.

Plusy: Minusy:
wpływa pozytywnie na rozwój dziecka możliwe, że dziecko ma już rower
sprawia dużo frajdy mało oryginalny prezent

#6 Pieniądze

Pieniądze to klasyczny prezent w sytuacji kiedy nie wiemy co kupić. Jednak pieniądze to ostatni prezent jaki chce dostać 9-latek. Na pewno będzie zawiedziony tym, iż rówieśnicy dostali bardziej materialne prezenty niż pieniądze. Taki prezent na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie przyniesie radości dziecku, nie wywoła wspomnień z wydarzenia jakim był pierwsza komunia. Pieniądze same w sobie nie wpłynął na rozwój dziecka. Warto uczyć dzieci oszczędzać jednak komunia wydaje się niezbyt odpowiednim momentem na taki rodzaj nauki.

Plusy: Minusy:
dziecko może nauczyć się oszczedzać pieniądze nie sprawią dziecku przyjemności
ten prezent świadczy o braku pomysłu na prezent na komunię

Jaki prezent na komunię wybrać?

Wybierając prezent na komunię można pomyśleć także o drobniejszych prezentach jednak komunia zazwyczaj kojarzy się każdemu z nas ze szczególnym prezentem. Dawniej dla nas takim prezentem był rower czy zegarek. Dziś maskotka, książka czy samochodzik wydają się być zbyt skromnym prezentem. Na pewno dobierając prezent warto pomyśleć jaką rolę ma spełniać. Czy ma to być portret, który będzie przywoływał dzieciństwo przez całe życie czy może tablet, którym dziecko może pochwali się przed kolegami ?

Tagi: oryginalny prezent na komunię, komunia pomysł na prezent, prezent na komunię świętą, prezent na komunię, prezent na komunię od chrzestnej, prezent na komunię oryginalny, prezent na komunię świętą dla chłopca, prezenty na komunię świętą dla chłopca, prezent na komunię świętą dla dziewczynki, pomysł na prezent komunijny, pierwsza komunia prezent

 

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?