Mistrz portretów grafitowych w MojPortret.pl

Papier, ołówek i wielka pasja

To chyba poczucie wolności jakie daje czysta kartka czyni to zajęcie tak bardzo atrakcyjnym

Robert dołączył do nas pod koniec stycznia. Pomimo, iż moja lista największym talentów rysowniczych w Polsce zawierała 5 nazwisk moim typem nr 1 był właśnie Robert. Oprócz wielkich umiejętności rysowniczych Robert sprawiał wrażenie osoby bardzo kreatywnej, ambitnej, pracowitej i zorganizowanej co znajdowało potwierdzenie w jego rysunkach. Nasza współpraca okazała się strzałem w 10. Zgodnie z naszą zasadą 100% satysfakcji klienta postanowiliśmy zaskoczyć miłośników sztuki nie tylko bardzo wysoką jakością i walorem estetycznym portretów ale także niedoścignionym poziomem obsługi. Pomimo, iż portrety grafitowe należą raczej do kategorii budżetowych każdy klient otrzymuje projekt portretu, co nie oferuje nikt oprócz MojPortret.pl. Praca z takim profesjonalistą jak Robert to czysta przyjemność.

Kevin Spacey narysowany przez Roberta

Kevin Spacey narysowany przez Roberta

Rysowanie pasją od 30 lat

Rysowanie było dla Roberta pasją od kiedy pierwszy raz wziął kredkę do ręki w wieku 3 lat. Od tego czasu poświęcał niemal każdą wolną chwilę na rysowanie. „To chyba poczucie wolności jakie daje czysta kartka czyni to zajęcie tak bardzo atrakcyjnym” – mówi dziś Robert. Przez lata wraz ze zmianą zainteresowań Roberta zmieniał się również styl w jakim rysował. Fascynacja kulturą Japonii sprawiła, że przez kilka lat tworzył postacie inspirowane mangą. Z czasem jego twórczość przyjęła styl bardziej realistyczny, aż końcu zaczął rysować portrety.

Ciekawe jak nasz umysł jedne rzeczy wymazuje, natomiast inne nawet po upływie wielu lat wciąż są w nas żywe. Takie chwilę nie zawsze są tymi, które odmieniły nasze życie, ale w znacznym stopniu stanowią o tym jakimi osobami obecnie jesteśmy.

Pamiętam mój pierwszy rysunek, który powstał gdy miałem około trzech lat. Jedyne co do tamtej pory rysowałem to pozbawione ładu linie. Nikt zapewne wtedy nie zwracał na to uwagi ciesząc się chwilami spokoju od dziecka, które było zajęte głupią ale widocznie wciągającą czynnością. Dopiero jeden z moich kuzynów, możliwe że zirytowany moim bezsensownym zajęciem pokazał mi jak nadać temu bardziej sensowne kształty. Pierwszą rzeczą jaką narysowałem był bliżej nieokreślony super bohater. Pamiętam, że przyszło mi to całkiem naturalnie i od tamtej pory stało się moim ulubionym zajęciem.

We wczesnych latach głównym źródłem inspiracji dla Roberta były bajki i ich bohaterowie jak Tsubasa, Generał Daimos czy Żółwie Ninja. Później gdy na RTL7 pojawił się Dragon Ball przez długi czas nie rysował nic innego poza bohaterami tego kultowego anime. Nawet obecnie w wolnych chwilach szkicuje Son-Goku czy Vegetę mając w pamięci kształty tych postaci.

Portret grafitowy - Jan Paweł II

Portret Jana Pawła II

Moim ulubionym tematem są ludzie o silnej i wyrazistej osobowości. Obecnie moją główną inspiracją jest historia i osoby, które na przestrzeni dziejów dokonały wielkich czynów, o których warto pamiętać i może w jakimś małym stopniu, poprzez grafiki oddać im swoistego rodzaju hołd.

Robert tworzy przede wszystkim czarno-białe grafiki wykonywane ołówkiem. Ta technika jest jego zdaniem najlepsza dla oddania ludzkich emocji i ukazania danej osoby w wyrazisty i szlachetny sposób. Balans między bielą i czernią pozwala uchwycić tą część ludzkiej duszy czy osobowości, której nie widać w kolorowych obrazach. Podobnie jak czarno-białe fotografie tak i portrety mają w sobie coś nieopisanego, niemal magicznego, co stanowi o ich wyjątkowości.

Chciałbyś aby Robert narysował dla Ciebie portret lub stworzył inną dowolną grafikę ? Zadzwoń lub napisz do nas TUTAJ. Mistrz portretów grafitowych jest do twoich usług tylko na MojPortret.pl. Przeczytaj także wszystko o portretach na zamówienie.
[subscribtion caption=”Odbierz zniżkę na portrety grafitowe !”]

Zobacz także:

  1. Portrety polskich malarzy warte miliony
  2. Co warto wiedzieć o malarstwie olejnym ?
  3. Piękna 18-latka promuje sztukę skuteczniej, niż Ministerstwo Kultury

[inpost_gallery thumb_width=”200″ thumb_height=”200″ post_id=”1513″ thumb_margin_left=”0″ thumb_margin_bottom=”0″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” js_play_delay=”3000″ id=”” random=”0″ group=”0″ border=”” type=”yoxview” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” sc_id=”sc1424123325232″]

[fbcomments width=”700″ count=”off” num=”3″ countmsg=”wonderful comments!”]

[featured_products per_page=”4″ columns=”4″ orderby=”date” order=”desc”]

 

©2023 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?