[NOWOŚĆ] Portrety cyfrowe malowane na komputerze

portret malowany na komputerze

Od jakiegoś czasu malujemy portrety na komputerze. Wychodzi nam to na tyle dobrze, że postanowiliśmy pokazać  światu jak dobre portrety potrafimy stworzyć ze zwykłego zdjęcia.

>>> ZOBACZ GALERIĘ PORTRETÓW CYFROWYCH <<<

Malowanie na komputerze jest całkiem nieźle znane na zachodzie jako digital painting. My jako pionierzy w Polsce postanowiliśmy tworzyć portrety przy wykorzystaniu zaawansowanych programów graficznych. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na rozwinięcie swojego warsztatu i odpowiedni sprzęt. Efekt można zobaczyć poniżej ale najpierw parę odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Po co mi portret malowany na komputerze ?

Malujemy nie tylko portrety lecz z portretów jesteśmy najbardziej znani. Portret cyfrowy można wykorzystać na dziesiątki sposobów np. można go nadrukować na płótnie i oto mamy obraz. Niestety drukowane obrazy zaczynają kojarzyć się z kiczem i tandetą czemu nie ma się co dziwić. Natomiast na podstawie portretu cyfrowego można stworzyć jeszcze lepszy obraz ręcznie malowany.

Inne sposoby na wykorzystanie portretu cyfrowego to np. prezent dla narzeczonej wysłany jako zdjęcie. Portret cyfrowy można ustawić sobie jako tapetę w telefonie, tablecie czy komputerze. Można zrobić z niego plakat. Wreszcie można wykorzystać go jako reklamę w formie obklejenia samochodu czy billboardu.

W jakim stylu możecie stworzyć mój portret ?

W dowolnym… Fajnie jeśli masz pomysł na portret. To pozwoli stworzyć coś idealnie spełniającego twoje oczekiwania. Ostatnio namalowaliśmy dziewczynę w kreacji królewny śnieżki 🙂 Prezent dla dziewczyny od chłopaka okazał się hitem.  Styl i wygląd portretu cyfrowego może być dowolny. Jeśli chodzi o standardowe style jakie tworzymy to są nimi: fantastyczny, przenikający, baśniowy, kreskówkowy i pikselowany.

Ile zajmuje wam stworzenie portretu cyfrowego ?

Od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Do tego należy doliczyć czas poświęcony na stworzenie pomysłu. Żaden ładny portret, niezależnie od techniki nie powstanie w ciągu jednego dnia. Teraz troszkę matematyki po to aby uświadomić sobie, że „okazje” w sztuce nie istnieją ponieważ efekt jest wprost proporcjonalny do umiejętności i czasu spędzonego nad dziełem.

Czemu tak drogo ?

Kontynuując odpowiedź na poprzednie pytanie załóżmy, że chcemy stworzyć portret w stylu fantastycznym. Zatem jeśli na stworzenie portretu fantastycznego potrzeba 20 godzin intensywnej pracy to czy za 5 zł na godzinę, ty jako wysokiej klasy kreatywny specjalista, byłbyś skłonny stworzyć coś dobrego ?

Kochani miłośnicy naszych portretów !

Zobacz przykładowe portrety malowane na komputerze czyli grafika komputerowa w ludzkim wymiarze:)

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?