Warsztat malarski

Malujemy w przeróżnych technikach !

Poniżej przedstawiamy Wam typowe techniki jakimi się posługujemy przy malowaniu obrazów i Waszych portretów.
Dzięki naszym znamienitym technikom powstają równie znamienite obrazy ręcznie malowane ! Za to cenicie MójPortret.pl z czego jesteśmy dumni.

Tak, więc poznaj nasz warsztat malarski: 

malarstwo olejne

Jest bardzo kosztowną techniką malarską, ale daje bardzo dużą swobodę w doborze i mieszaniu barw, uzyskiwania efektu matu lub połysku, efektów półprzezroczystości i przenikania barw, oraz tworzeniu złożonych faktur oraz impastów. Obrazy olejne cechuje duża trwałość. Dodatkowo Malarze MójPortret.pl wykorzystują szlachetne płótna, które potęgują efekty i trwałość dzieł. Farby olejne charakteryzują się bardzo długim czasem schnięcia. W związku z tym wykonanie skomplikowanego dzieła może zająć nawet 30 dni. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o malarstwie olejnym przeczytaj nasz artykuł „co warto wiedzieć o malarstwie olejnym„.

akrylowe

Malarstwo akrylowe jest alternatywą dla malarstwa olejnego i jednocześnie wygodniejszą techniką malarstwa od akwareli. W stosunku do farb olejnych farby akrylowe dają nieco mniej swobody w nadawaniu obrazom faktury, jednak można za ich pomocą uzyskiwać wszelkie inne efekty od wrażenia przenikania kolorów po efekty przestrzenne.

pastelowe

Technika ta polega na ścieraniu i wcieraniu w papier lub karton pigmentów barwnych pałeczek, bez udziału płynnych tworzyw malarskich. Malarze MójPortret.pl pracując bokiem kredki uzyskują szeroką smugę, którą następnie rozcierają czy wielokrotnie nawarstwiają, uzyskując efekt naturalnego cieniowania. Pracując czubkiem kredki, uzyskują cienkie linie i delikatne ślady, kojarzące się raczej z rysunkiem. Technika pastelu upowszechniła się w XVIII wieku, głównie w portretach, a popularność zdobyła dzięki impresjonistom.

grafitowe (ołówkowe)

Technika rysunkowa wykorzystująca jeden z najstarszych środków rysunkowych czyli węgiel drzewny. Technikę tą stosuje się tam gdzie niewymagane jest odwzorowanie wielu szczegółów. Pozwala na swobodną i płynną pracę malarzom MójPortret.pl w tworzeniu wielkoformatowych portretów i martwych natur za przystępną cenę. Technika grafitowa wymaga wielu godzin misternego kreślenia i cieniowania.

akwarelowe

Technika ta polega na malowaniu rozcieńczonymi w wodzie pigmentami na porowatym papierze, który szybko wchłania wodę. Rozcieńczone pigmenty nie pokrywają całkowicie faktury papieru, lecz pozostawiają ją dobrze widoczną. Trudność malarstwa akwarelowego wynika z tego, że nie wiadomo do końca, jak rozleje się plama farby. Akwarele należą raczej do amatorskich technik malarstwa. Artyści MójPortret.pl nie posługują się ta technikę z uwagi na jej mankamenty. Papier chłonie akwerele, które sa farbami wodnymi co powoduje marszczenie się papieru, Pigmenty farb akwarelowych bardzo szybko się ulatniają co także jest wada tej techniki. Czasami stosujemy tą technikę jako dodatek np do obrazów grafitowych.

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?