Pytania i odpowiedzi

Czy moje zdjęcia są wystarczająco dobre?

Jeśli chodzi o portrety to do stylów realistycznych z wieloma detalami potrzebujemy wyraźnych zdjęć twarzy z wieloma widocznymi szczegółami twarzy np. zmarszczkami mimicznymi. Ujęcie twarzy na obrazie musi być identyczne jak będzie na obrazie aby zachować super wysokie podobieństwo i realistyczność twarzy.

W obrazach w stylu pop-art czy abstrakcyjnych (parę przykładów tutaj) jakość zdjęć nie jest już tak ważna.

Czy możecie „dorobić” uśmiech modelowi?

Jeśli na zdjęciu model jest nieuśmiechnięty, nie jest możliwe „dorobienie” uśmiechu. Każda zmiana mimiki twarzy skutkuje tym, że zatraca się podobieństwo. Można natomiast korygować włosy, ubiór, zastosować lekki retusz i wiele innych.

Czy możecie stworzyć portret z paru zdjęć?

Tak. Szczególnie częste jest to w portretach np. 2 modeli, gdzie nie mają razem dobrego wspólnego zdjęcia. Nie jest natomiast możliwe namalowanie twarzy modela z paru zdjęć np. uśmiechu z jednego, a reszty twarzy z innego itp.

Ile kosztuje portret lub inny obraz?

Zanim złożysz nam propozycję zastanów się czy posiadasz odpowiednio duży budżet. Wybitnych portrecistów i malarzy, którzy potrafią stworzyć realistyczny portret można policzyć na palcach jednej ręki w Polsce. Warto także mieć na uwadze, że obraz maluje się bardzo długo, a tym samym ilość, obrazów jaką możemy stworzyć w ciągu roku jest bardzo ograniczona. Skutkuje to tym, że około 90% propozycji odrzucamy.

Jeśli nadal zastanawiasz się ile może kosztować np. obraz olejny, zadaj sobie pytanie: Za jaką kwotę projektowałbyś, obsługiwał klienta,  a później malowałbyś cały miesiąc obraz, mając na uwadze, że masz ok 2-3 propozycje dziennie, wielkie umiejętności i kilkanaście lat doświadczenia?

Ile trwa namalowanie obrazu?

W zależności od techniki i skomplikowania obrazu czas realizacji różni się dosyć znacznie. W opisach konkretnych technik malarskich znajdziesz szczegółowe informacje (przejrzyj naszą galerię). Minimalny czas realizacji to 8 dni roboczych dla suchego pędzla. Dla wszystkich innych technik czas realizacji wynosi minimum 2-3 tygodnie. Pamiętać należy, że nieraz stworzenie projektu obrazu czy wstępne naturalne suszenie jest bardzo czasochłonne.

Jak mogę odebrać obraz?

Nie musisz ruszać się z domu. Twój obraz przyjedzie do Ciebie. Możliwy jest także odbiór osobisty w Katowicach po wcześniejszym uzgodnieniu.

Czy dostarczacie obrazy za granicę?

Nasze obrazy mają w swoich kolekcjach mecenasi sztuki z Europy, USA i Bliskiego Wschodu także odległość nie stanowi problemu.

Czy oprawiacie obrazy w ramy ozdobne?

Nie. Natomiast przy odbiorze osobistym możemy zorganizować dobór oprawy w punkcie opraw. Oprawa może trwać zatem ledwie 1 godzinę. Zalecamy aby dobierać ramę po otrzymaniu obrazu. Tylko w ten sposób można dobrze dobrać ramę.

Czy malujecie karykatury lub czy malujecie na żywo?

Nie. Jakość portretów ulicznych nie ma nic wspólnego z obrazami, które tworzymy.

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?