Prezent dla szefa: 7 pomysłów ekspertów

Pomysł na prezent dla szefa

„Jaki prezent dla szefa ?” To treściwe pytanie ma wielką moc. Wręczając odpowiedni prezent możemy bardzo wiele zyskać w oczach szefostwa.

Prezent podświadomie sugeruje szefowi o tym czy, co i jak myślimy o nim. Prezent mówi także przełożonemu jakimi jesteśmy pracownikami i ludźmi.

Jeśli wręczymy mu sztampowe czekoladki czy kwiaty po 10 minutach zapomni o takim prezencie. Oryginalność to klucz do prezentu, który każdy szef zapamięta i doceni. Pokażmy, że jesteśmy kreatywni. Pokażmy, że go doceniamy i szanujemy. Pokażmy mu, że jest wielki.

Możesz pominąć ogólne porady i przejść prosto do listy pomysłów na prezent dla szefa.


Ostatnio otrzymaliśmy list od Pana Tomasza, pracownika firmy zajmującej się produkcją nowoczesnych maszyn do sortowania odpadów:

Witam serdecznie,

Czytałem na Państwa stronie wiele ciekawych pomysłów na prezent. Ja jednak potrzebuję pomysłu na prezent dla szefa. Pracuję w dużej korporacji zajmującej się produkcją nowoczesnych maszyn do sortowania odpadów. Pracuję jako pracownik biurowy – w dziale prawnym. Kreatywny jestem ale tylko w żonglerce paragrafami. Nasz zespół składa się z dwudziestu osób, więc możemy sobie pozwolić na nawet na droższy prezent. Zbliżają się pięćdziesiąte urodziny naszego szefa. Za miesiąc w dniu swoich urodzin organizuje elegancki i wystawny bankiet z okazji jubileuszu firmy.

Nasz szef – mówiąc kolokwialnie – to„szycha”. Zawsze perfekcyjnie ubrany, wszystko ma dopięte na ostatni guzik. W relacjach z pracownikami jest dość chłodny, ale niezawodny i bardzo wytrwały. 

Każdy z działów w firmie stanął przed dylematem – co kupić szefowi, by było to na tyle eleganckie i porządne, a zarazem dość służbowe, by nie za bardzo się spoufalać. Dodam, że szef jest estetą i perfekcjonistą – jest wręcz pedantyczny. 

POMOCY!

Pozdrawiam, Tomasz

Drogi Tomaszu. Postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco na Twój list. Urodziny przełożonego to zawsze temat spędzający sen z powiek każdego pracownika. Jaki prezent dla szefa wybrać? Drogi czy tani upomnek? Elegancki czy z poczuciem humoru? Kreatywny czy pospolity?


JAKI POWINIEN BYĆ ODPOWIEDNI PREZENT DLA SZEFA?

3 NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

1. Niezbyt poufały i intymny

2. Przedstawiający konkretną wartość

3. Solidny i praktyczny

1. Niezbyt poufały i intymny

Prezenty dla szefa nie powinny być zbyt poufałe, prywatne, intymne. Mimo dobrego kontaktu, należy pamiętać, że jest on naszym zwierzchnikiem i należy mu się szacunek dla pozycji, którą zajmuje. Jeżeli w firmie panuje zdrowa atmosfera i pewnym jest poczucie humoru prezesa, to można pozwolić sobie na delikatny fortel, żart, ale oczywiście w granicach przyzwoitości i dobrego smaku. Nie można dopuścić aby prezent stawiał szefa w dwuznacznej sytuacji, żeby podważał jego autorytet.

2. Przedstawiający konkretną wartość

Wartość prezentu powinna być bezdyskusyjna. Nie chodzi tu o wydanie olbrzymiej sumy na prezent urodzinowy dla szefa, ale o to, żeby szef już na pierwszy rzut oka dostrzegł wysoką wartość tego prezentu.

Dla przykładu, jeżeli chcesz podarować komuś herbatę na urodziny, bo wiesz, że jest jej smakoszem, nie kupisz przecież najtańszej herbaty z pospolitej sieciówki, tylko pójdziesz do herbaciarni, by zasięgnąć opinii profesjonalisty i kupić towar najwyższej jakości.

Przy każdym innym prezencie kieruj się tą zasadą: jeżeli chcesz kupić jakiś prezent, to zawsze wybieraj z całej gamy przedmiotów ten o najwyższej wartości. Dla utrudnienia dodamy, że – paradoksalnie – najdroższe nie zawsze oznacza najlepsze. Szczególnie dotyczy to prezentów produkowanych masowo.

3. Solidny i praktyczny

Prezent dla szefa nie może być tandetnie wykonany. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na jakość materiałów zużytych do jego wyprodukowania.

Nie warto, w dzisiejszych czasach nadmiernie przywiązywać wagę do kraju produkcji –większość nawet najdroższych marek produkuje swoje towary w Chinach. Dotyczy to jednak tylko towarów masowych, których generalnie najlepiej unikać jako prezent dla przełożonego.

Przy kupnie albumu patrzymy na jakość papieru, przy kupnie herbaty można zasugerować się poradą eksperta, przy kupnie obrazu warto zwrócić uwagę na jakość farb i płótna a przede wszystkim umiejętności artysty.


Nasz artykuł z pomysłami na prezent dla szefa, dyrektora, kierownika podzielimy na 3 części.

– prezent dla szefa firmy

– prezent dla dyrektora

– prezent dla kierownika


PREZENT DLA PREZESA

Elegancki prezent dla szefa – przybornik (ok 2000 zł)

To zestaw zawsze na czasie, a jego przydatność jest nieoceniona. Prezes firmy obraca się w różnych środowiskach i powinien zawsze „trzymać fason” – bez znaczenia czy jest na spotkaniu z pracownikami czy innymi „grubymi rybami”. Elegancki przybornik z równie eleganckimi akcesoriami będzie idealnym prezentem.

Różne firmy proponują zestawy wykonane z najwyższej jakości materiałów. Elegancka stal lub srebro, a do tego styl i szyk skórzanego, bądź także metalowego opakowania, będą idealnie komponować się ze służbowym uniformem, który szef nosi w godzinach pracy.

Wartość takiego zestawu można uzależnić od pozycji zajmowanej przez obdarowywanego hierarchii firmy. Dla prezesa firmy cena takiego gadżetu może wynosi około 2000 zł.

Ten prezent jest to tyle odpowiedni i niezobowiązujący, bo jest maksymalnie neutralny – można go wręczyć szefowi firmy w każdym wieku, kobiecie lub mężczyźnie, luzakowi albo osobie bardzo szykownej.

Przybornik to prezent na każdą okazję: prezent dla szefa na urodziny czy rocznicę powstania firmy. Będzie także idealnym urodzinowym upominkiem dla szefowej.

 Dodatkowo można pokusić się o stylowy grawer z życzeniami z okazji urodzin. „Wszystkiego najlepszego ~ pracownicy”,

„Pomyślności ~ ekipa firmy X”. Takie życzenia będą wyglądać naprawdę pięknie, wygrawerowane eleganckim fontem, a w chwilach stresujących będą działać kojąco niczym balsam, przypominając szefowi miłe chwile. Może przyniesie mu to na myśl pomysł o awansie? Kto wie? 🙂

2. Obrazy – stylowe prezenty dla szefowej lub szefa (599 zł – 5999zł)

Nie masz pomysłu na to, co na prezent dla szefa? Nie może być oklepany i pospolity? Ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Obraz olejny przyczajonej pantery - prezent dla prezesa firmy od dyrektorów

Obraz olejny światowej klasy wykonany przez malarzy mojportret.pl. Obraz przyczajonej pantery wykonany na specjalne zamówienie dla właściciela znanej firmy na 50 urodziny. Wymiary 60×80.

Szefowie ogromnych korporacji to najczęściej osoby o wysokiej samoocenie – zasłużenie – wypracowali swój sukces, zarywali noce, poświęcali czas zamiast na odpoczynek, na pracę. Odnieśli wielki sukces. Dlatego z pewnością poczują się dowartościowani i uznani przez podwładnych, gdy wręczymy im najwyższej klasy, ich własny, olejny portret.

Portret olejny prezesa w stylizacji „Ojca Chrzestnego” – klasa premium, 60×80 cm

Prezesowi lub pani prezes, nie można podarować tandetnie wykonanego malowidła. Upominek dla szefa powinien być zdecydowanie „z najwyższej półki”. W związku z tym rekomenduje się obrazy olejne w klasie premium. Te dzieła sztuki to wspaniały prezent urodzinowy dla szefa czy prezent dla szefa na pożegnanie jako podziękowanie za lata współpracy.

Wykonanie portretu w klasie premium nie jest prostą sprawą i dlatego jest zlecane najznamienitszym artystom, by mogli wierni oddać sylwetkę i nakreślić obrazem cechy charakteryzujące naszego przełożonego. Oprócz kunsztu i najwyższej jakości materiałów, potrzebny jest czas. Aby obdarować prezesa takim prezentem trzeba więc pomyśleć o zamówieniu go około 1-2 miesiące wcześniej.

Nie wiesz jak się do tego zabrać? Jaki obraz wybrać? Jaka technika będzie najlepsza? Jaki rozmiar będzie optymalny? Artyści służą radą od początku powstania dzieła aż do samego końca. Poza tym, by wiernie oddać osobowość prezesa, zaproponują odpowiedni projekt obrazu. Dlatego nie zostaniesz sam z tym zadaniem.

Jeśli nie jesteś przekonany do portretu, to przecież istnieje cała gama tematów, które można przedstawić na płótnie. Wiesz czym interesuje się szef/szefowa? Jest amatorem kultury Wschodu? Klimat kraju Kwitnącej Wiśni w gabinecie przełożonego może oddać wysokiej jakości malowidło olejne przedstawiający piękną Japonkę ozdobioną drobnymi kwiatami i jedwabiem stroju.

Do jego/jej stylowego gabinetu pasowałoby jakieś dzikie zwierzę? Dlaczego by nie zafundować zniewalającego i majestatycznego tygrysa lub wilka? Będzie to wspaniały pomysł na prezent dla szefowej na urodziny lub prezent dla prezesa firmy na pożegnanie. Ponadto będzie stanowić świetne dopełnienie charakteru gabinetu – miejsca pracy.

A może jest fanem motoryzacji? Szefowa lubi wyścigi? Może taki właśnie jest przedmiot działań waszej firmy? Podaruj dynamiczną kompozycję auta z rajdu Dakar z uchwyconym rychem. Możliwości są nieskończone.

Cena takiego prezentu może wynosić od 2500 zł wzwyż. Jednak najwyższa jakość kosztuje, a szef na pewno doceni ogromną wartość i walor estetyczny podarunku przydzielając sowitą premię.

 3. ZAREKLAMUJ SZEFA I FIRMĘ  (1199-1499zł)

Jak już działać, to praktycznie i z rozmachem. Cóż może być dla prezesa firmy lepszym prezentem aniżeli wzrost obrotów w jego kompanii lub poprawa jej wizerunku w świecie biznesu? W czasach, w których Internet jest zdecydowanie nieodłącznym elementem naszego życia, warto zainwestować w tą formę przekazywania informacji i umieścić na biznesowych portalach typu www.rekinfinansow.pl artykuł na temat świetnych zdolności szefa i jego sukcesach, dobrej atmosfery pracy albo wzorowych kontaktach z prezesem.

Co to da? Przy każdorazowym wpisaniu w Google wybranej frazy słów np. imienia i nazwiska szefa czy nazwy naszej firmy, wyświetli się link do napisanego przez nas, na jej temat artykułu. To bardzo nietypowe ale i praktyczny pomysł na prezent dla szefa. Zamiast artykułu może to być np.: relacja z dnia pracy w formie reportażu zdjęciowego lub filmu.

W artykule powinny znaleźć się ciepłe słowa o naszym przełożonym, o jego sukcesach i dokonaniach. Taka reklama puszczona w eter będzie jak balsam na rozdrażnione codziennym stresem serce prezesa, połechta jego ego i na pewno ucieszy. Dodatkowo wizerunkowo zyska na tym firma.

Taka reklama będzie idealnym prezentem dla szefa na imieniny lub rocznicę powstania firmy. To także bardzo kreatywny prezent dla szefa na święta czy jubileusz firmy.

Przy pisaniu takiego artykułu pomoże ekipa portalu. Trzeba pamiętać jednak, żeby artykuł nie był „przesłodzony” i nie wyglądał sztucznie. Taka forma prezentu to ma być podlizywaniem się, a raczej pochwałą i oddaniem szacunku dla dokonań prezesa. Tutaj można skontaktować się z redaktorami rekinfinansow.pl w sprawie zamieszczenia/napisania artykułu.

Pomysł na prezent dla szefa

Artykuł o szefie na znanym portalu szybko ukaże się w wyszukiwarce google.


PREZENT DLA DYREKTORA

1. WYKWINTNE PRALINY i KWIATY (70-300zł)

prezent szef czekoladowe autoNibyprezent szefowa standardowy prezent ale z nutką non-szalancji! Pyszne praliny zawsze w cenie. Dla dyrektora może to być smakowite czekoladowe auto w drewnianej skrzyneczce. Do tego czerwone wino.

Dla dyrektorki z kolei mogą być to nieco-bardziej tradycyjne praliny okraszone czerwonym bukietem np. w kształcie serca. Przecież kochamy nasze panie dyrektor prawda? 😉

Masę czekoladowych pomysłów można zobaczyć >>>TUTAJ<<<

Kurier z kompletnym prezentem przyjeżdża pod same drzwi firmy.

 

2. DEGUSTACJA WHISKY (300-1000 zł)

Bez znaczenia jakiego alkoholu dyrektor jest amatorem, możesz zafundować mu wieczór degustacji alkoholu w obecności specjalisty w zakresie danego trunku. Może zabrać małżonkę i cały wieczór roztkliwiać się nad bogactwem bukietu winnego w obecności sommeliera lub wraz z kolegą wychwalać siedemdziesięcioletnie whisky i licytować się, która z nich ma bardziej szlachetny posmak. Wystarczy dobrać odpowiednio wykwintną winiarnię/restaurację.

Odpowiednie naczynia, sposób przechowywana, sposób podania, przepisy jak wydobyć głębię smaku i aromatu trunku, podróż przez historię i odmiany alkoholu to świetne doświadczenie. Skoro szef jest osobą obracającą się w wyższych sferach to warto zafundować mu prezent, dzięki któremu nabędzie wiedzę i będzie czuł się swobodnie „na salonach”. Ponadto w towarzystwie ceni się specjalistyczną wiedzę na różnorakie tematy.

Pomysł na prezent dla szefa

Szefowie to często smakosze specyficznych trunków.


PREZENT DLA KIEROWNIKA LUB KIEROWNICZKI

1. TO, CO MĘŻCZYŹNI LUBIĄ NAJBARDZIEJ (300-600 zł)

Prezent dla kierownika nie musi być aż tak mocno oficjalny i „sztywny”. Słyszałeś z plotek, że kierownik po godzinach lubi poszaleć na off roadz’ie lub na torze? Nawet jeśli sam jeździ porządnym autem, to szaleństwo nowym Lamborghini po torze przypadnie mu do gustu.

Jeżeli mamy pewność, że lubi off road – wykupmy pełen przygód przejazd terenową maszyną po bezdrożach. Wszystko zależy od preferencji przełożonego.

Taka przejażdżka to wielka frajda, bo przecież każdy mężczyzna kryje w sobie dziecko. Ponadto, dla człowieka zbieganego i zestresowanego, będzie to świetny sposób na oderwanie od codziennych trosk i odstresowanie.

 2. Prezent dla kierowniczki – OBRAZ (od 490 zł)

 

Prezent dla kierowniczki. Monica Bellucci w graficie.

Prezent dla kierowniczki. Monica Bellucci w graficie.

Z racji stanowiska pełnionego przez kierownika – jest ono niżej w hierarchii niż dyrektor i szef – upominek nie my być już aż tak drogocenny. Czy znaczy to, że obraz ma być wykonany mniej staranie? – oczywiście, że nie. Jednak zamiast stawiać na malowidła olejne, postaw na te, wykonane grafitem.

rysowane portrety to piękne pamiątki na lata. Oprawione w ramkę, stanowią ciekawy i gustowny element wystroju.

Taki upominek dla kierownika może być rzeczywistym odzwierciedleniem jego osoby, bądź zabawną karykaturą. Jeżeli kierownik/kierowniczka mają dystans i poczucie humoru, to taki prezent będzie strzałem w dziesiątkę. W relacji pracownik-kierownik można spuścić z tonu i zbytni formalizm nie jest potrzebny, ba, jest wręcz nie na miejscu.

3. Zaskakujące Gadżety (30-100zł)

Mężczyźni to gadżeciarze. Najbardziej przypadły nam do gustu magnetyczne sznurówki! Dzięki nim nie trzeba wiązać butów!

Może bardziej przekornie podarować kierownikowi papier toaletowy jako rolka stu złotówek ! Niemniej ciekawy jest kubek z rekinem w środku !

Alternatywnie, ciekawie prezentują się metalowe kostki lodu oraz odkurzać biurkowy w kształcie droida z gwiezdnych wojen

>>Zobacz najpopularniejsze niezwykłe gadżety<<<, które na pewno Cię zaskoczą.

Kurier z kompletnym prezentem przyjeżdża pod same drzwi firmy 🙂


Jak dobrać idealny prezent dla swojego przełożonego? Poniżej znajdziesz bardzo pomocny diagram, który pomoże ci szybko podjąć decyzję i dobrać idealny prezent dla szefa.

Pomysł na prezent dla szefa

Jak prezent dla szefa ?

„Co na prezent dla szefa?” to pytanie nie stanowi już problemu. Powyższe zestawienie powinno ci ułatwić decyzję o wyborze prezentu– jest bardzo elastyczne i nie tylko nadawca listu – Pan Tomasz – może z niego skorzystać. Teraz już każdy pracownik może dobrać przewodni motyw obrazu, który zechce podarować, może wybrać degustację ulubionego przez dyrektora trunku czy charakter przejażdżki wysokiej klasy autem. Jeżeli nie Buggatti Veyron to może Defender? Jeżeli nie uwodzicielska, nieziemsko piękna gejsza, to może jego portret z motywem jego guru biznesowego?

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się przydatne wybierzesz – Tomaszu – wraz z kolegami z pracy coś odpowiedniego. Czekamy na relację. Pozdrawiamy serdecznie !

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?