Prezent-podziękowanie dla rodziców na ślubie

Dzień ślubu to przez wiele osób najbardziej wyczekiwany dzień w życiu. Towarzyszą mu wielkie emocje, pośród których łatwo zapomnieć o najważniejszym: ślub to nie tylko przeżycie dla młodych, ale także dla rodziców. Młoda para bardzo często ma dylemat jaki prezent wręczyć rodzicom na weselu ? Aby podziękować im za trud wychowania i pomoc przy organizacji tego wyjątkowego dnia, należy obdarować ich czymś wyjątkowym i ponadczasowym.  Do diaska z kiczowatymi, gotowymi podziękowaniami i grawerowanymi tabliczkami!

Rodzicom należy się to, co najlepsze.


Wysokiej jakości obraz olejny to świetny pomysł na prezent z klasą.  Dużym atutem jest fakt, że można go dostosować do indywidualnych zainteresowań rodziców. Malowidło może przedstawiać wszystko: od portretu, przez reprodukcje dzieł największych sław malarstwa, aż po piękny krajobraz czy ukochanego zwierzaka. Możliwości są niezliczone.

Obraz może być pięknym dopełnieniem dla wnętrza domu, gabinetu – stanowi wyrafinowany dodatek, „wisienkę na torcie” w sztuce dekoracji wnętrz. Ilekroć rodzice spojrzą na rękodzieło, zawsze w pamięci będą mieć ten piękny, uroczysty dzień i uśmiechniętą twarz swojego dziecka, a to chyba najlepszy prezent dla każdego rodzica.

Prezent dla rodziców podziękowanie na weselu ślubie

Portret grafitowy rodziców jako prezent-podziękowanie od pary młodej.

Aby prezent faktycznie był ponadczasowy i trwały, należy wybrać najlepszą opcję. Podobnie jak z tatuażem – nie może on być nieprzemyślany, wykonany przez pierwszego lepszego „artystę”, za pomocą słabej jakości produktów. Efekt wizualny obrazu zależy od umiejętności artysty, czasu poświęconego na dzieło oraz jakości materiałów – niestety nie ma tutaj miejsca na cudowne ceny i okazje.

Najbardziej wyrafinowane są malowidła olejne w klasie premium. To z pewnością podziękowanie dla rodziców, które będzie sprawiać radość do końca życia. Dokładność i precyzja wykonania, świetnej jakości materiały sprawiają, iż dzieła takie prezentują najwyższy europejski poziom. Taki obraz powstaje aż około 4 tygodni. Jeśli chcemy przeznaczyć mniejszy budżet na prezent dla rodziców obrazy pastelowe czy rysowane ołówkiem na papierze o wysokiej gramaturze są pięknym rozwiązaniem.


Jak dobrać idealny obraz?

Twoi rodzice mają ulubionego artystę albo obraz? – w tym przypadku nie będzie problemu z wyborem. Jeżeli jednak nie, tematem może być:

  • portret pary młodej,
  • ich własny portret,
  • krajobraz-wspomnienie z wakacji, urokliwy zachód słońca w Toskanii, który z ekscytacją wspominają rodzice,
  • ukochany zwierzak.

Znasz swoich rodziców najlepiej, więc potrafisz określić rodzaj estetyki, który preferują. Jeżeli są to artystyczne dusze, przemówi do nich abstrakcja; lubują się w klasycznych formach wyrazu? – propozycje z dorobku Leonarda da Vinci lub Jacques‑Louis David’a powinny im przypaść do gustu; dla zagorzałych patriotów malowidła o tematyce historycznej będą jak znalazł. A może Twoi rodzice to wolne duchy i lubują się w artystycznych aktach?

Jak widać tematyka może być przeróżna, dlatego jeśli znamy naszych rodziców i wiemy co ich pasjonuje, dobór odpowiedniego dzieła nie może się nie udać. Obraz to pamiątka na lata, dlatego warto zadbać o wysoką jakość jego wykonania. Taki personalny prezent świadczy o tym, że nie kupiliśmy ‘gotowca’ na ostatnią chwilę – zaplanowaliśmy jego wybór na długo przed wydarzeniem i zadaliśmy sobie trud, ażeby dopasować go ściśle do charakteru obdarowanego, co znaczy dużo więcej niż stos stu gotowych kartek z podziękowaniami i kiczowatych pamiątek, które lada chwila zaginą w czeluściach domowego kredensu.

W naszej galerii można zobaczyć niektóre z portretów, które rysowaliśmy i malowaliśmy na takie okazje.

prezenty podziękowanie dla rodziców

Galeria portretów na prezent dla rodziców

©2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?