„Szkice i rysunki” biją rekordy popularności

45 000 fanów ! „Szkice i rysunki” biją rekordy popularności na Facebooku !

W czym tkwi sukces strony, która udostępnia rysunki, szkice i malowidła użytkowników? Kto jest jego twórcą ? Przygotujcie się na zaskakujące fakty !

Z&C Paintings: Marta jesteś twórcą „Szkiców i Rysunków”– po Zdzisławie Beksińskim zdecydowanie najpopularniejszego fanpage’a na polskim facebooku w kategorii sztuka. Jak to się stało ?

 

Marta - twórca Szkice i Rysunki

Marta założyła „Szkice i Rysunki” w 2011 roku. Dziś ma blisko 45 000 fanów.

Marta – twórca „Szkiców i Rysunków”: Strona powstała pod koniec 2011 roku. W szóstej klasie podstawówki razem z dwiema koleżankami wpadłyśmy w manię rysowania. Cały czas bazgrałyśmy, chwaliłyśmy się nawzajem pracami albo rysowałyśmy dla nauczycieli. Wpadłam wtedy na pomysł, że założę stronę na Facebooku dla mnie i moich koleżanek. Miałyśmy wstawiać tam swoje prace. Byłyśmy bardzo młode i nie wiedziałyśmy zbytnio czym tak naprawdę jest prowadzenie własnej strony. Wybiło 100 fanów! Stwierdziłyśmy, że zaczniemy udostępniać jakieś inspiracje, prace innych. To był świetny pomysł – strona zdobyła już 600 fanów!

Ale pewnego razu koleżanki postanowiły ‘’ukraść’’ mi stronę. Usunęły mnie z niej i nie mogłam już ani dodawać postów ani komentować prac… Postanowiłam pokazać im, że potrafię sama prowadzić stronę i założyłam ,,Szkice i Rysunki”. Na początku nie było łatwo. One miały już 1000 fanów, ja miałam 100… I tak w kółko.

Jednak jakimś cudem udało mi się je ‘’przebić’’. One przestały już dbać o stronę, nie dodawały postów, traciły na oglądalności. Najtrudniejszy był pierwszy 1000. Jednak, gdy go zdobyłam, uczucie było niesamowite! Nie wiem właściwie jak to się stało, że jest Was już tak wiele, ale bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzą stronę ,,Szkice i Rysunki’’!

Z&C: Zapewne wiele osób nie dowierza, że właśnie skończyłaś 15 lat! Jestem pełen podziwu, iż sukces ani trochę nie zawrócił ci w głowie. Raczej unikasz rozgłosu…

Marta: 27 stycznia zaczęłam 15 lat! 😀 Aczkolwiek nie uważam, że to jakiś sukces… Co prawda to fajne uczucie, kiedy moi znajomi dowiadując się, że to moja strona reagują: „Co?! Serio?! Woow!”. Jak na razie zależy mi tylko na tym, żeby dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców, ponieważ mimo niecałych 45.000 fanów nasz zasięg jest niski, a ważne jest to, aby jak najwięcej osób mogło poznawać sztukę polskich jak i zagranicznych autorów! 🙂

Z&C: Prowadzenie tak popularnej strony wymaga bardzo wiele czasu, poświęcenia i przemyślanych decyzji. Czy ktoś Cię wspiera?

Marta: W prowadzeniu strony pomaga mi Anita (Nita ART) oraz moja starsza siostra. Jedyną trudnością jest chyba wybieranie prac. Fani są dość wymagający, a i ja sama chce, żeby publikowane posty im się podobały. Na szczęście dzięki naszej wzajemnej pomocy jakoś sobie radzimy.

Z&C: Instytucje kulturalne, rządowe czy samorządowe dysponują ogromnym budżetem na popularyzację sztuki. Ty nie dysponujesz żadnym a zrobiłaś niebywale wiele promując wielu młodych artystów !

Marta: Po części to prawda. Czasem, gdy udostępniam strony innych przybywa im nawet kilkuset fanów! Aczkolwiek nie widzę w udostępnianiu stron innych nic nadzwyczajnego. To zajmuje chwilę, a innym sprawi radość. Kiedy ja zaczynałam promować moją stronę nikt nie chciał mi pomóc. Prosiłam innych o udostępnienie, albo oznaczenie, jednak stanowczo odrzucali moje prośby. Postanowiłam, więc, że ja będę im pomagać. Oczywiście nie udostępniam wszystkich, ale to tylko dlatego, że chcę, aby na mojej stronie znajdowały się posty tematyczne, a nie np. o włosach… 🙂 Jednak cała zasługa tego, że mogę pomagać innym w promowaniu strony jest w Was! To Wy pomagacie im, lajkujecie, komentujecie. Ja tylko w tym pośredniczę.

Z&C: Marta dziękujemy Ci za wywiad bo musimy już sprawdzić co nowego na Szkicach i Rysunkach

Marta: haha 😉 Dzięki ! Ja z kolei muszę coś wybrać na prezent na www.mojportret.pl 😉

Udostępnij ten wywiad na Facebook’u

Odwiedź na Facebooku i zostaw lajka:
Szkice i Rysunki
Z&C Painitngs – sztuka, którą lubisz

[fbcomments width=”500″ count=”off” num=”5″ countmsg=”wonderful comments!”]

45 000 fanów ! Szkice i rysunki bija rekordy popularnosci na Facebooku&lt

©2023 Wszelkie prawa zastrzeżone Mojportret.pl

Umieszczanie treści i obrazów na innych stronach dozwolone tylko z aktywnym linkiem zwrotnym do mojportret.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?